Inne

Dlaczego lepiej wynająć szalunki fundamentowe?

Szalunki fundamentowe można nie tylko kupić, ale również wynająć. Co więcej, już od pewnego czasu można zauważyć, że wynajem jest chętnie polecany. Czym jest to spowodowane? Dlaczego lepiej wynająć szalunki fundamentowe? Odpowiadamy!

Szalunki fundamentowe – co to takiego?

Przede wszystkim zacznijmy od podstaw, a więc od określenia, czym są szalunki fundamentowe. Co skrywa się pod ich nazwą? To nic innego, jak elementy, które wykorzystuje się przy pracach fundamentowych. Ich rola jest znacząca, ponieważ to właśnie na szalunkach fundamentowych opiera się podstawa każdego domu i wszystkich stawianych budynków.

Konstrukcja, zwana właśnie szalunkiem jest wypełniona mieszanką betonową oraz wcześnie ułożonym zbrojeniem. Sięgając po szalunki fundamentowe, można bardzo łatwo odizolować beton od gruntu, ale nie tylko. Z ich pomocą można zapobiec niekontrolowanemu rozlewaniu mieszkanki i ułatwić sobie utrzymanie pożądanego kształtu fundamentów.

Gotowe szalunki fundamentowe sprawdzają się także przy tworzeniu ścian, których konstrukcja ram jest ze stali lub aluminium. Warto zauważyć, że tego typu elementy stosowane są niemal na każdym placu budowy. Wyjątek od reguły stanowią sytuacje, w których grunt oznacza się dużą spoistością, a więc głównie tam, gdzie budowa odbywa się na gliniastych terenach.

Dlaczego lepiej wynająć szalunki fundamentowe?

Trudno jest się obejść bez szalunków fundamentowych na budowie domu, magazynów, hal produkcyjnych, czy innych budynków. Jednak nie są to elementy, które są na stałe montowane do konstrukcji, więc później nam zostają. Oczywiście po zakończeniu inwestycji, możemy sprzedaż szalunki fundamentowe komuś, kto również zabiera się do budowy domu, lecz i tak będziemy stratni, ponieważ nigdy nie otrzymamy tyle pieniędzy, ile sami wyłożymy na szalunki. Poza tym nie jesteśmy też w stanie przewidzieć, kiedy uda nam się znaleźć potencjalnego kupca.

Może nam się trafić za kilka dni, tygodni, a czasami miesięcy. W takich przypadkach trzeba też znaleźć miejsce, gdzie będziemy je przetrzymywać. Nie jest to wcale proste, zwłaszcza jeśli nie dysponujemy żadną dodatkową przestrzenią. Dlatego, zamiast inwestować w zakup, lepiej zdecydować się na ich wynajem. Z szalunków fundamentowych możemy korzystać tak długo, jak będzie to konieczne, a gdy już nie będą potrzebne, to zwrócimy do firmy, która nam je udostępniła. Wiąże się to z pewnymi kosztami, ale i tak nie będą wygórowane, więc to idealna opcja dla prywatnych inwestorów.